DG9 projektas – tai šiuolaikinis urbanistikos ir architektūros principų įgyvendinimas.

Lakoniškų formų, vertikalių linijų pastatas išlaiko darnumą bendrajame miesto architektūros kontekste. Penkių aukštų pastatas įsikūrė S. Dariaus ir S. Girėno g. 9, Alytaus mieste.

Pastatas suprojektuotas ir pastatytas pagal naujausias normas. Jis atitinka A+ energinio naudingumo klasę, C klasės akustinio komforto sąlygas bei I statinio atsparumo ugniai laipsnį.

Projektas pasižymi daugiafunkciškumu – tai gyvenamųjų butų ir komercinių patalpų derinys su požeminėmis automobilių ir dviračių saugyklomis. Pastatas susideda iš gyvenamojo ir komercinio korpusų, kuriuos sujungia pirmas aukštas su erdve terasa antrame aukšte.

Vidiniame pastato kieme esantis gyvenamasis korpusas sutalpino savyje 21 modernų butą. Tai 2-3-4 kambarių butai, kurių kvadratūra svyruoja nuo 45,85 m2 iki 106,34 m2. Kiekvienas butas turi erdves 6,57 m2 – 12,50 m2 bendrojo ploto terasas, o penktame aukšte esančio buto terasa siekia net 145 m2. Butai išsidėstę 2 – 5 aukštuose.

Gyventojų komfortui įrengtas: liftas, pritaikytas žmonėms su negalia; 26 vietų požeminė automobilių saugykla; 11 vietų dviračių saugykla; 28 vietų antžeminė automobilių aikštelė; lauko gimnastikos įrenginių vieta ir vaikų žaidimo aikštelė su specialia danga, užtikrinančia vaiko komfortą ir saugumą.

Apgalvotą objekto infrastruktūrą papildo trijų aukštų komercinių patalpų korpusas, galėsiantis pasiūlyti gyventojams ir miesto svečiams prekių ir paslaugų įvairovę. Jį planuojama įrengti iki 2022 metų pabaigos.

Komercinių patalpų koncepcija suskirstyta pagal aukštus:

I aukštas – 730,64 m2 bendrojo ploto prekybinė oazė. Tai erdvė, susidedanti iš atskirų komercinių patalpų ir plataus, bendro naudojimo koridoriaus, kuriame bus įrengtos prekybos salos ir poilsio zonos.

Čia įsikurs jauki kavinė su galimybe ne tik pasivaišinti kavinės gardėsiais, bet ir įsigyti produkciją išsinešti. Taip pat Vietinės parduotuvės galės pasiūlyti ne tik maisto prekes ir alkoholį, bet ir suaugusių bei vaikų drabužių, aksesuarų ir avalynės, kosmetikos ir buities priemonių namams, interjero dekoro elementus, dovanas, žaislus ir daugelis kitų prekių.

  • Nuomojamų patalpų bendras plotas – 526,66 m2.
  • 13 prekybos patalpų, 3 iš jų turi atskirus įėjimus iš lauko
  • 4 prekybinės salos
  • 2 pagrindiniai įėjimai į pastatą
  • 1 įėjimas į pastatą iš laiptinės pusės
  • 1 liftas, pritaikytas žmonėms su negalia
  • 3 WC tualetai (vyrų, moterų, žmonių su negalia)
  • 2 poilsio zonos

I aukštą planuojama įrengti iki 2022 m. gegužės 31 d..

Su I aukšto planu ir vizualizacijomis galite susipažinti ČIA.

II aukštas – 296,56 m2 bendrojo ploto grožio ir sveikatos oazė.

II aukštą planuojama įrengti iki 2022 m. gruodžio 31 d..

III aukštas – 302,63 m2 bendrojo ploto ofisų erdvė.

III aukštą planuojama įrengti iki 2021 m. gruodžio 31 d..

II ir III aukšto informacija ruošiama.

Papildomą pranašumą objektui suteikia vieta: šalia yra Rotušės aikštė, teatras, kinoteatras, miesto parkas ir sodas, muzikos, dailės ir sporto mokyklos, bankai, kavinės.

DG9 projektas – tai vieta patogiam gyvenimui ir verslui.

APIE OBJEKTĄ

PASTATO KONSTRUKCIJA

Pastato kolonos ir perdangos yra monolitinės gelžbetoninės. Perdangos storis yra 220mm, kas pagerina pastato akustinius parametrus, plius vidines pertvarines sienas, pagal abipusį Pirkėjo ir Pardavėjo suderinimą, kiekvienas gyventojas gali perprojektuoti, pagal savo pageidavimus. Kolonos yra 400×400 ir 300x300mm storio. Terasų perdangos yra monolitinės gelžbetoninės 220mm storio, jos jungiamos prie pagrindinės perdangos su polistirolo intarpu, kad nebūtų šalčio tiltelio.Pastato laiptinė yra iš monolitinio gelžbetonio surenkamų laiptų pakopų ir aikštelių. Lifto šachta yra mūrijama iš 240mm storio silikatinių plytų mūro.

PAMATAI, RŪSYS

Įrengiami monolitiniai gelžbetoniniai poliai ir galvenos. Po pastatu yra statomas rūsys, kuriame numatyta automobilių stovėjimo vietos, papildomos patalpos/sandėliukai gyventojams, bei pagalbinės inžinerinės patalpos. Rūsio lauko sienos statomos iš 300mm storio betoninių pamatų blokų, kurie iš lauko pusės padengiami hidroizoliaciniu, vandeniui nelaidžiu sluoksniu ir apšiltinami 150mm storio polistirolo sluoksniu. Rūsio perdanga yra monolitinė iš apačios apšiltinta 160mm storio kieta akmens vata. Rūsyje yra sumontuoti šilti pakeliami automatiniai segmentiniai vartai. Pagal abipusį Pirkėjo ir Pardavėjo susiderinimą, galima rezervuoti, automobiliui stovėjimo vietas požeminiam parkinge.

VIDINĖS SIENOS IR PERTVAROS

Tarpbutinės sienos yra iš 240mm storio silikatinių plytų mūro, kurios atitinka pastato patalpų akustinio konforto „C“ sąlygų klasę. Lauko išorinės sienos yra iš 150mm storio keramzito blokelių. Vidinės WC patalpų sienos yra iš100mm storio silikatinių mūro blokelių, o vidinės pertvaros tarp kambarių yra iš 110mm storio gipso kartono, viduje apšiltintos akmens vata. Išorinės lauko keramzito blokelių sienos, tarpbutinės silikatinių plytų mūro sienos ir WC patalpų sienos yra tinkuojamos.

STOGAS

Sutapdintas (pagal konstrukcinės dalies brėžinius), apšiltintas 300-500 mm EPS 80N polistireniniu putplasčiu ir 30 mm akmens vatos sluoksniu. Stogas atitinka „Broof“ kategoriją, uždengtas 2 sluoksniais stogo hidroizoliacine rulonine danga. Įrengta vidinė lietaus vandens nutekėjimo sistema, su šildomomis įlajomis. Stogas šiltinamas vadovaujantis statybos normatyvinių aktų A+ klasei keliamais reikalavimais.

LIFTAS

Gyvenamo korpuso laiptinėje įrengiamas liftas, kuris yra pritaikytas ir žmonėms su negalia. Liftas pakyla nuo parkinge esančio įėjimo į visus gyvenamo namo aukštus. Vidinė lifto apdaila yra iš nerūdijančio plieno lakštų.

LANGAI, DURYS

Langai – plastikiniai, su dviejų kamerų , trijų stiklų paketas su termorėmeliais, du stiklai selektyviniai 0,5Ug (bendra U=1,0 W/m2K). Apatinė lango dalis 900mm nuo grindų yra iš saugaus stiklo. Langai atitinka statybos norminių aktų A+ klasei keliamus reikalavimus.

Išorinės palangės – skardinės (spalva pagal architektūrinės dalies sprendinius), vidinės palangės – neįrengiamos. Pagrindinės įėjimo į namą durys yra aliuminio rėmo su dviejų kamerų , trijų stiklų paketu, prie pagrindinio įėjimo durų yra sumontuota vaizdo telefonspynės iškvietimo modulis, o kiekvienas butas, prie įėjimo durų turi vaizdo telefonspynės monitorius. Įėjimo į butą sumontuotos šarvo durys.

GRINDYS

Visame butų grindų plote, ant 220mm storio monolitinės gelžbetoninės perdangos įrengiamas garsą izoliuojančios 30mm storio akmens vatos plokštės pasluoksnis, o ant jos betoninis išlyginamasis pagrindas 70 mm storio, kas atitinka pastato patalpų akustinio konforto „C“ sąlygų klasę.

TERASOS

Kiekvienas butas turi terasą, kurios plotas yra nuo 6,57m2 iki 83,81m2. Įrengta terasų grindų hidroizoliacija. Terasų turėklai yra montuojami iš 10mm storio poliruoto tonuoto grūdinto stiklo. Pagal abipusį Pirkėjo ir Pardavėjo suderinimą, galima pilnai įstiklinti terasas, pagal architektūrinės dalies projekte suderintą, berėmio stiklinimo sistemą.

ŠILDYMAS

Šilumos šaltinis pastatui – miesto šilumos tinklai. Pastato šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemos prie miesto šilumos tiekimo tinklų jungiamos pagal nepriklausomą schemą per plokštelinius šilumokaičius. Vandens temperatūrą kiekvienoje sistemoje reguliuoja automatika pagal lauko oro temperatūrą, paros ir savaitės programą ir kitus užduotus parametrus.) Visose butų patalpose įrengiamas grindinis šildymas, su reguliuojamu grindinio šildymo kolektorium, atskiras šildymo kontūras kiekvienai patalpai, su programuojamais kambario termostatais, skirtais valdyti kiekvienos patalpos šildymo temperatūrą. Kiekviename pastato aukšte, bendro naudojimo patalpose, atšakose nuo stovų į butus, suprojektuota individuali kiekvienam butu, šilumos apskaitos su distanciniu duomenų perdavimu.

VĖDINIMAS, VĖSINIMAS

Kiekvienam bute įrengiama rekuperacinė vedinimo sistema. Oras paskirstomas cinkuotais skardiniais ortakiais, įrengiamas rekuperatorius su valdymo bloku ir difuzoriais. Taigi gyventojas gali pats reguliuotis tiekiamo oro kiekį į patalpas. Kiekvienam butui yra sumontuojami kondicionavimo vamzdynai, valdymo, maitinimo kabeliai, nuo stogo iki kiekvieno buto, kad esant gyventojo pageidavimui, arba pagal abipusį Pirkėjo ir Pardavėjo suderinimą, galima susimontuoti kondicionierių vidinius ir išorinius blokus.
Parkinge, visame plote yra išvedžiota priverstinė oro tiekimo – ištraukimo sistema, kuri įsijungia automatiškai, padidėjus kietųjų daleliųir CO koncentracijos kiekiui . Kiekvienas sandėliukas rūsyje turi priverstinę oro ištraukimo sistemą.

LAIPTINĖ

Bendro naudojimo laiptinėje ir koridoriuose yra įrengiama pilnai visa vidaus apdaila. Grindys ir laiptų pakopos, yra iš akmens pasės plytelių, visos sienos yra tinkuojamos, glaistomos ir dažomos. Įrengiamos pakabinamos lubos su integruotais šviestuvais. Laiptų pakopos iš apačios yra glaistomos ir dažomos. Kiekviena laiptinė turi erdvų koridorių, kur galima pasistatyti dviratį, ar vaikišką vežimėlį.

APLINKA

Lauke visi takeliai ir nuogrindos yra įrengiami iš betoninių trinkelių. Lauke esanti automobilių stovėjimo aikštelė yra įrengiama iš betoninių trinkelių. Pagal abipusį Pirkėjo ir Pardavėjo suderinimą, galima rezervuotis, automobiliui stovėjimo vietą lauko stovėjimo aikštelėje. Įrengiama vaikų žaidimo aikštelė su specialia danga ir įranga. Įrengiama lauko gimnastikos įrenginių vieta aktyviam sportavimui. Įrengiama poilsiui skirti pasisėdėjimo suoliukai. Aplinkui pastatą, viso sklypo teritorijoje yra įrengiama žalia veja, pasodinami želdiniai. Automobilių stovėjimo aikštelėje, pėsčiųjų takuose, prie vaikų žaidimo aikštelė yra įrengiamas apšvietimas.